Worldgamer

Supreme Commander

Supreme Commander

PC strategie

Příběh na pozadí realtime strategie Supreme Commander je podobný známému abíčkovskému komiksu Vzpoura mozků. Symbionti, jacísi poloroboti, odmítnou sloužit lidstvu a vzbouří se. Do konfliktu však vstupuje ještě třetí strana, podivní náboženští fanatikové.

Ve třech kampaních vás čeká působivý herní zážitek v klasickém RTS stylu. Misi tedy začínáte budováním základny a těžbou hmoty a energie. Stavíte obranu, vyrábíte nebo upgradujete jednotky, a když jich máte dostatek, vyrazíte na nepřítele. Typů jednotek a budov je mnoho, ale neočekávejte použití promyšlené taktiky. Cílem je ničit hordy protivníků vaší velkou bandou útočníků, plnit úkoly mise a napadat jeho těžební centra.

Zvláštností hry je takzvaný velitel – obrovský robot, kterým můžete stavět základnu, ale hlavně účinně bojovat. Zajímavé je také postupné odkrývání mapy během hry, související s příběhem. Nikdy nevíte, co dalšího vás čeká po splnění úkolu.

Supreme Commander není revoluční strategie, má vysoké HW nároky a průměrné grafické zpracování. Avšak vyniká svižnou hratelností a obrovské bitvy desítek jednotek dokážou proměnit bojiště ve strhující válečnou vřavu. Ta chytne a potěší všechny fandy klasických realtime strategií.

 

Hodnocení: čtyři hvězdy

+ svižná hratelnost a jednoduché principy klasických RTS, zajímavý příběh, atmosféra velkých bitev, mnoho typů jednotek, ovládání

- nic převratného, grafika mohla být lepší, vysoké HW nároky

 
Autorská práva vyhrazena (C) 2007- 2010 Přebírání článků a jejich částí (včetně obrázků, grafů, audia, videa) je bez předchozího písemného svolení autora striktně zakázáno