Worldgamer

Hitman

Hitman: ContractsJednoho dne se probudíte v blázinci, připoutáni na lůžko, nic si nepamatujete a jakýsi hlas k vám promlouvá, co máte dělat. Přejdete tedy do vedlejší místnosti a v ní leží spousta mrtvých těl, z nichž každé vypadá stejně jako vy.

I takto může začínat snad nejslavnější série hry o nájemném vrahovi s označením Codename 47. Hitman je profesionální zabiják, který nezná slitování a jeho jediným cílem je splnit zadaný úkol, ať už jde o cokoli. Pokud jste již někdy na ulici potkali holohlavého muže s v černém obleku s červenou kravatou, kamennou tváří a vytetovaným čárovým kódem za krkem, pak věřte, že to byl právě Hitman.

Prvním díl Hitman: Codename 47 začíná, jak jsem již psal v blázinci. Jakmile z něj uprchnete, ozve se vám neznámá agentura zabývající se nájemnými vraždami a o rok později se již ocitáte v Hong Kongu, kde máte splnit váš první úkol a to odstřelit muže jménem Red Dragon. Poté následují další mise a to až do doby, než se dostanete zpět do blázince, kde jste začínali a kde na vás čeká odpověď na všechny otázky ohledně vaší totožnosti. Dozvíte se, že Hitman byl stvořen jako experiment jednoho vědce, který chtěl vytvořit dokonalého zabijáka a to za pomoci DNA pěti mužů. Experiment se, ale vymkl kontrole a tak chtěl všechny klony zabít. Nepočítal ovšem s tím, že se mu jeho experiment povedl a stvořil vás. Tedy Codename 47, dokonalého zabijáka s kamennou tváří, který zabíjí s elegancí mu vlastní.

 
Autorská práva vyhrazena (C) 2007- 2010 Přebírání článků a jejich částí (včetně obrázků, grafů, audia, videa) je bez předchozího písemného svolení autora striktně zakázáno