Worldgamer

Battlefield 2: Special Forces

Battlefield 2: Special Forces

Pozor, pozor... virtuální řezníci se konečně dočkali! Battlefield 2 představuje svého mladšího bratříčka - je drsnější a chytřejší. Nové zbraně, nová udělátka a úplně nové taktizování v osmi vyvážených mapách - to všechno by rádo zamířilo i pod váš stromeček.

Battlefield 2 je zpátky s přídavkem pro náročné žrouty olova. Když EA a Dice vydávali už třetí Battlefield v řadě, dost možná netušili, jakou sprchu zájmu tím spustí. A do své sítě chytili i mě, člověka, který se 1942 a Vietnamu vyhýbal, jednak proto, že na tyhle hry neměl potřebné železo, druhak proto, že je naočkovaný Counterstrikem a Tactical Ops a nechce si špinit ruce se zasekávajícími se Naganty nebo hnusnou vlhkou džunglí. Jen mi dejte do ruky MP5ku a nějaký ten granát a jdeme na to... Milovníky moderních konfliktů Battlefield 2 zcela jistě přilákal, protože oproti početné konkurenci nabídnul širokou paletu přibližovadel, VoIP, squadování spolu s postem velitele a další vychytávky korunované vynikající vizuální prezentací (za kterou ovšem zaplatíte krvavými HW nároky). Na herní scénu prostě zapadnul jako dobře uzrálá oliva do Bondova martini a servery se začaly plnit hráči. Je na čase zahrát si staré známé "oslíku otřes se".

Obrázky ze hry

Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces

Detail obrázku

Obrázek ke článku Battlefield 2: Special Forces
«»

 

Jen ti nejlepší...

Datadisková taktika se většinou vyplácí a tentokrát zřejmě přídavku odolá málokdo, protože podtitul Special Forces slibuje mnohé - konečně přestanete být klasickým pěšákem a stanete se opravdovým expertem, chlápkem co pod rouškou noci vniká na nepřátelské území s padákem na zádech, zneužívá noční vidění a plní ty nejtajnější mise. Úvodní intro je minimálně stejně dynamické jako u plné hry (tu budete samozřejmě k hraní potřebovat) a příjemně vás nabudí. V menu je pak všechno při starém, jen kurzor rotující dvojky změnil barvu z červené na zelenou, což vám pomůže i při hledání vhodných serverů. Nových map je celkem osm a zahrajete si za šest nových týmů, mezi kterými nechybí britský SAS, americký Navy SEALS nebo ruský Spetznacs. Jistě potěší nový dabing (zvlášť Rusové jsou vychytaní) a také nové zbraně (modifikovaná SR-16 u Navy Seals jistě potěší), i když novinky mají samozřejmě stejnou účinnost jako původní zbraně, takže nedochází k nesportovním výhodám na jedné či druhé straně barikády. Co se ale razantně změnilo je taktika boje.

 
Autorská práva vyhrazena (C) 2007- 2010 Přebírání článků a jejich částí (včetně obrázků, grafů, audia, videa) je bez předchozího písemného svolení autora striktně zakázáno